„Cyfrowa Wyprawka” dla szkół podstawowych i gimnazjów

Nauczanie kompetencji medialnych uczniów, którzy dorastają w otoczeniu nowych technologii, to ogromne wyzwanie. Wielu nauczycieli, którzy na co dzień obserwują swoich uczniów w różnych sytuacjach, doskonale zdaje sobie sprawę, że mimo wysokich umiejętności technicznych, dzieci tylko pozornie radzą sobie w cyfrowej rzeczywistości. Poza sytuacjami skrajnymi – jak cyberprzemoc czy pornografia w Internecie – nowe media tworzą szereg innych, mniej oczywistych wyzwań. Stopniowa utrata kontroli nad informacjami o sobie, zamykanie użytkowników w „bańce informacyjnej”, wyzwania związane z publikowaniem w Internecie informacji o sobie i o innych – o tych wyzwaniach, a także o tym, jak unikać negatywnych konsekwencji korzystania z Internetu i maksymalnie wykorzystywać jego twórczy potencjał – jest Cyfrowa Wyprawka Fundacji Panoptykon. Teraz każda placówka edukacyjna może otrzymać od nas specjalny pakiet edukacyjny.

Pakiet dla szkół podstawowych i gimnazjów zawiera kompletne scenariusze lekcji. Każdy zawiera Wiedzę w pigułce, pomysł na lekcję, zadanie sprawdzające, słowniczek, czytelnię i materiały pomocnicze. Lekcje realizują wybrane fragmenty podstawy programowej i mogą być wykorzystana na różnych przedmiotach, np. zajęciach komputerowych, WOS-ie, etyce.

Z prośbą o przesłanie darmowego pakietu może się do nas zwrócić każda szkoła, biblioteka i inne placówka edukacyjna, która pracuje z dziećmi na poziomie klasy 4-6 szkoły podstawowej lub gimnazjum – w tej sytuacji możemy mieć pewność, że przesyłka trafi o adresata, który na nią czeka i zrobimy to na nasz koszt. Żeby otrzymać pakiet, wystarczy, że osoba reprezentująca konkretną instytucję lub z nią związana poda nam nazwę, adres do wysyłki i poziom edukacyjny (zamów pakiet).

Oferta kierowana jest do osób reprezentujących lub współpracujących z konkretną instytucją edukacyjną, kształcącą dzieci na poziomie klas 4-6 szkoły podstawowej lub gimnazjum. Zamówienia można składać do 7 stycznia 2015 r. lub do wyczerpania zapasów.

Materiały dostępne są bezpłatnie i na wolnej licencji – zachęcamy do ich szerokiego wykorzystywania i rozpowszechniania.