Panoptykon wspiera nauczycieli

Od 2013 r., kiedy powoływaliśmy do życia Cyfrową Wyprawkę, spotkaliśmy wielu wspaniałych nauczycieli, którzy z wielką pasją pomagają dzieciom zrozumieć otaczający je – coraz bardziej cyfrowy – świat. Dziś przyglądamy się Waszej walce o lepsze płace i godne traktowanie – i kibicujemy, żeby Wasze postulaty zostały spełnione przez rządzących.

Rozwijając Cyfrową Wyprawkę, nie musimy na co dzień mierzyć się z wyzwaniami, które są Waszą codziennością – ze skostniałym systemem szkolnym, wymogami biurokracji ani ograniczeniami podstawy programowej. Tworzymy zasoby edukacyjne i zachęcamy Was do czerpania z nich – do wykorzystywania aktywnych metod pracy, otwartej rozmowy z uczniami, wspólnego zadawania pytań i szukania odpowiedzi. I cieszymy się, gdy decydujecie się iść tą drogą i pomagać tym najmłodszym i trochę starszym odnaleźć się w cyfrowej rzeczywistości, podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje.

Jesteśmy przekonani, że tak powinna działać każda polska szkoła. Godne traktowanie i odpowiednie wynagradzanie nauczycieli to warunki konieczne, by taki scenariusz miał szansę się spełnić. Dlatego wspieramy Wasz protest i mamy nadzieję, że przyniesie zmiany na lepsze.