Trwają zapisy do III Olimpiady Cyfrowej! Motywem przewodnim kolejnej edycji organizowanej przez Fundację Nowoczesna Polska Olimpiady Cyfrowej są „Prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania mediów”. Panoptykon jest partnerem Olimpiady.
Olimpiada Cyfrowa jest konkursem, który motywuje młodzież do poszerzania swojej wiedzy i kompetencji. Zależy nam, by za jej pomocą, wypełniać lukę programową w szkołach i podkreślać, jak ważne są kompetencji medialne i cyfrowe w życiu społecznym i zawodowym – mówi Jarosław Lipszyc, prezes fundacji Nowoczesna Polska.
Uczestników i uczestniczki do udziału w Olimpiadzie cyfrowej zgłaszają ich nauczyciele, którzy w terminie 17.09 – 31.10.2018 r. powołają Szkolną Komisję i wypełnią formularz na stronie olimpiadacyfrowa.pl. Na stronie znajduje się także dokładny harmonogram, regulamin i program Olimpiady a także wykaz obowiązkowej i zalecanej literatury. Podstawowym źródłem wiedzy dla Uczestników i Uczestniczek są zasoby serwisu http://edukacjamedialna.edu.pl/. Organizatorzy zaplanowali także przeprowadzenie 5 webinarów, które pomogą w przygotowaniach do kolejnych etapów.
W poprzedniej edycji Olimpiady Cyfrowej wzięło udział 2346 uczniów i uczennic z 299 szkół. To o 800 uczniów więcej niż rok wcześniej! Finaliści rywalizowali o jeden z trzech indeksów Collegium Civitas – wielodyscyplinarnej, wielokulturowej i nowoczesnej uczelni, cenionej przez pracodawców i środowiska biznesowe.
Partnerzy Olimpiady Cyfrowej:
Partner strategiczny: Samsung Electronics Polska. Partner merytoryczny: Collegium Civitas. Patronat honorowy: Polski Komitet ds. UNESCO. Wsparcie mediów: Perspektywy, Ogólnopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Edukator Medialny, Głos Nauczycielski. Partnerzy: Fundacja Orange, Fundacja 5Medium, Fundacja Panoptykon, Centrum Edukacji Obywatelskiej. Patroni: Koalicja Edukacji Medialnej i Cyfrowej, Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.