„Trzęsienie danych” w Twojej szkole!

Element dekoracyjny

Większość młodych ludzi nie wyobraża sobie życia bez nowych technologii. Dlatego tak ważne jest, by nie tylko umieli sprawnie z nich korzystać, ale przede wszystkim, by robili to w sposób świadomy i bezpieczny. Jak ich do tego dobrze przygotować? To pytanie zadaje sobie wielu nauczycieli i wychowawców. Fundacja Panoptykon postanowiła ułatwić im zadanie i przygotowała wyjątkową pomoc edukacyjną: grę karcianą „Trzęsienie danych”. Już teraz szkoły i inne instytucje edukacyjne mogą zamówić specjalne pakiety edukacyjne, a wszyscy chętni – pomóc nam w produkcji gry.

Gra jest efektem poszukiwań – metod, które w prosty sposób wyjaśnią zagrożenia wynikające z tego, że nasze dane krążą w Internecie i niezliczonych bazach danych. „Trzęsienie danych” to prosta gra karciana dla młodzieży i dorosłych, która nie będzie wymagać od graczy zaawansowanej wiedzy technicznej. Obrazuje, kto może wykorzystać informacje o nas i podpowiada, jak się przed tym bronić. Ma prowokować do myślenia i dawać praktyczne wskazówki, jaki sposóbb dbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo w sieci. A przy tym: gwarantować dobrą zabawę.

W grudniu każda szkoła, biblioteka i inne placówka edukacyjna, która pracuje z młodzieżą w wieku ponadgimnazjalnym, może zwrócić się do nas bezpośrednio z prośbą o przesłanie darmowego pakietu – w tej sytuacji możemy mieć pewność, że przesyłka trafi o adresata, który na nią czeka i zrobimy to na nasz koszt. Żeby otrzymać pakiet, wystarczy, że osoba reprezentująca konkretną instytucję lub z nią związana poda nam nazwę i adres do wysyłki (zamów pakiet).

Oferta kierowana jest do osób reprezentujących lub współpracujących z konkretną instytucją edukacyjną, kształcącą młodzież w wieku 15+. Zamówienia można składać do końca grudnia lub do wyczerpania zapasów.