Uwaga, akcja edukacyjna! Cyfrowa Wyprawka w każdej szkole i bibliotece

Element dekoracyjny

Zajmujesz się edukacją dzieci i młodzieży? Pracujesz w szkole: jesteś nauczycielem lub wychowawcą, pedagogiem lub psychologiem? Chcesz w swojej szkole lub bibliotece uczyć, jak bezpiecznie i świadomie korzystać z Internetu i nowych technologii? Szukasz inspiracji do tego, jak pracować z uczniami, ich rodzicami i innymi nauczycielami? Chętnie Ci w tym pomożemy. Weź udział w naszej akcji edukacyjnej „Cyfrowa Wyprawka w każdej szkole i bibliotece”.

Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają najnowszą publikację Panoptykonu, a osoby, które prześlą nam najciekawsze relacje z zajęć przeprowadzonych w szkole, wezmą udział w szkoleniu na temat bezpiecznego i świadomego korzystania z nowych technologii. Najciekawsze relacje zostaną opublikowane na stronie Cyfrowej Wyprawki.

Żeby wziąć udział w akcji:

  1. Zarejestruj się: wypełnij krótki kwestionariusz.
  2. Pocztą wyślemy Ci najnowszą publikację Fundacji Panoptykon: przewodnik Wychowanie do życia w cyfrowym świecie wraz z broszurą zawierającą scenariusze zajęć, a także plakaty, które można wykorzystać podczas lekcji czy zawiesić w szkolnej gablocie. Podaj nam wiek uczniów, z którymi zazwyczaj pracujesz – skompletujemy dla Ciebie materiały odpowiednie do wieku.
  3. W ciągu dwóch miesięcy wywieś plakaty w placówce, w której pracujesz (w bibliotece, w gablocie na korytarzu lub w innym miejscu, gdzie zobaczy je jak najwięcej uczniów), i przeprowadź dowolne zajęcia edukacyjne z uczniami, ich rodzicami lub innymi nauczycielami. Skorzystaj z materiałów, które od nas dostaniesz, albo użyj ich jako inspiracji do przeprowadzenia zajęć według własnego pomysłu. Zachęcamy do eksperymentowania!
  4. Wyślij nam zdjęcia rozwieszonych plakatów i podsumuj, co udało Ci się zrobić. Najciekawsze relacje opublikujemy na portalu edukacyjnym Cyfrowa Wyprawka. Spośród nich wybierzemy trzy, których autorzy otrzymają główną nagrodę: bezpłatne zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat bezpiecznego i świadomego korzystania z nowych technologii.

Na zgłoszenia czekamy do 15 stycznia 2016 r. lub do wyczerpania materiałów!

Zapoznaj się z regulaminem akcji.