Wspieraj Panoptykon 1% podatku!

W 2017 r. już po raz kolejny możecie przekazać 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Panoptykon. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nasz nr KRS: 0000327613.

Dlaczego warto wspierać Panoptykon? Jeśli czytacie ten tekst, to prawdopodobnie dobrze znacie nasze edukacyjne oblicze, czyli Cyfrową Wyprawkę. Dzięki niej staramy się pokazywać, jak chronić się przed negatywnymi konsekwencjami korzystania z nowych technologii, jak – choć trochę – odzyskać kontrolę nad informacjami o sobie, jak walczyć o swoje prawa. Ale na tym nie kończy się nasza działalność: naszym zadaniem jest też kontrolowanie kontrolujących. Co kryje się za tym hasłem? Przede wszystkim patrzenie na ręce tym, którzy zbierają coraz więcej informacji o naszym życiu: służbom (policji, ABW, CBA, SKW…), urzędom, korporacjom. W praktyce oznacza to żmudne przedzieranie się przez projekty ustaw i rozporządzeń (które w minionym roku pojawiały się nagle na horyzoncie i w okamgnieniu przepoczwarzały się w obowiązujące prawo) czy wyciąganie za pomocą wniosków o informację publiczną kolejnych danych o działaniu nadzoru w praktyce. Wreszcie, pochłania nas angażowanie ludzi do wspólnej walki o prawa i wolności obywatelskie. Więcej o naszej bieżącej działalności strażniczej piszemy na głównej stronie Fundacji Panoptykon (panoptykon.org).

W 2016 r. przekazaliście nam prawie 59 tys. zł w formie 1% odpisu od podatku. Mamy nadzieję, że w tym roku ten wynik będzie jeszcze lepszy. Jeśli uważasz, że wolność się liczy, a nasza praca jest potrzebna, dołóż swój 1% podatku i pomóż nam skutecznie działać:

  1. Wpisz nasz nr KRS do swojego zeznania podatkowego: 0000327613.
  2. Podziel się ze znajomymi informacją, że nas wspierasz i zachęć ich do tego samego.

Dziękujemy!