Zapraszamy nauczycieli na warsztaty!

Pracujesz z dziećmi bądź młodzieżą, którzy większość wolnego czasu spędzają w Internecie? Niepokoi Cię, że wrzucają do sieci mnóstwo informacji o sobie i innych? Obawiasz się, że to może być niebezpieczne dla nich i ich otoczenia, ale nie wiesz, jak skłonić ich do refleksji? Zapraszamy Cię na warsztat, który pomoże Ci przygotować się do prowadzenia zajęć szkolnych dotyczących nowych technologii i ich wpływu na nasze życie.

Na warsztacie poznasz materiały edukacyjne, które pozwolą stworzyć interesujące zajęcia. Uzyskasz informacje o tym, jak rozmawiać z uczniami na tematy związane z bezpieczeństwem w sieci, jak pomóc im unikać zagrożeń i dbać o to, by ich działania w Internecie nie krzywdziły innych. Dodatkowo dowiesz się, jak ciekawie i bez stresu przeprowadzić lekcję dotyczącą tematu, z którym uczniowie obcują na co dzień.

Szkolenie adresujemy do nauczycieli informatyki, etyki, WOS-u, a także do wychowawców.

Warsztaty są bezpłatne. Uczestnicy spoza Warszawy otrzymają zwrot kosztów podróży (po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem, Fundacją Panoptykon). Na miejscu zapewniamy poczęstunek, kawę, herbatę i obiad. Pytania prosimy kierować do organizatora drogą e-mail (fundacja@panoptykon.org).

Zapraszamy!

Terminy warsztatów:

I warsztat: 4 listopada 2013 r., godz. 10.45-15.00, dedykowany nauczycielom klas 4-6 szkoły podstawowej

II warsztat: 7 listopada 2013 r., godz. 10.45-15.00, dedykowany nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych.

Miejsce: PaństwoMiasto, ul. Andersa 29, Warszawa

Zapisz się